UniCal

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, non-alkolik yağlı karaciğer hastalığı için metagenomik, proteomik ve epigenomik gibi diğer omik stratejileri ve yeni invazif olmayan biyobelirteçlerinin araştırılmasında potansiyel uygulamaları tartışmak amacıyla bir webinar düzenleyecek. Dr. Bruno Ramos Molina’nın konuşmacı olacağı etkinlik, 3 Aralık Perşembe günü saat 15.00’te CATS platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜ Farkındaysan Kulübü ile Kültür Noktası iş birliğinde, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında öğrencilerimize farkındalık kazandırmak amacıyla “Toplum Bilinci ve İletişim” başlıklı bir e-söyleşi düzenlenecek. İşaret Dili Eğitmeni Gökben Keleş’in konuşmacı olacağı etkinlik, Farkındaysan Kulübü Danışmanı Ömür Kınay'ın moderatörlüğünde 3 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de @iku_farkindaysan ve @kulturnoktasi instagram hesapları üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İletişim ve Tasarımı Bölümü’nden Ömür Kınay, 3 Aralık Perşembe günü 21.00-23.00 saatleri arasında TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul şubesinin “Afete Hazırlıkta Engellileri Unutma!” başlıklı etkinliğinde konuşmacı olarak yer alacak. Programın diğer konuşmacıları ise Kocaeli Üniversitesi’nden Jeofizik Mühendisi Prof. Dr.Şerif Baş ile İstanbul Aydın Üniversitesi’nden İşaret Dili Tercümanı Öğr. Gör. Ceren Ay olacak.

Online

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenleyecek. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 4 Aralık Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Meslek Yüksekokulu’nun (MYO), “Önce İnsan” anlaşıyla bireylerin ihtiyacı olan “Kültür-Sanat-Mizah ve İnsan” kavramlarını bir araya getirerek öğrencilerin motive olması, yeniden düşünmesi ve vizyonu geniş bireyler olarak topluma kazandırılması amacıyla düzenlediği atölye serisi devam ediyor. Yönetmen Ertuğrul Karslıoğlu’nun konuşmacı olacağı etkinlik, 4 Aralık Cuma günü saat 18.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜ Genç TEMA Kulübü, toprağın öneminden, yeryüzüne ve bütün canlılara olan faydalarından bahsederek öğrencilerde farkındalık oluşturmak amacıyla “Dünya Toprak Günü” başlıklı e-seminer düzenleyecek. TEMA Vakfı Bahçelievler İlçe Sorumlusu Pınar Önuçak’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 5 Aralık Cumartesi günü saat 20.00’de @ikugenctemaaa Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

20-21 Güz YY Dersten Çekilme ve Danışman Onayı Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Güz YY Yarıyıl Sonu Sınav Prog. UNITIME giriş Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Film Atölyesi tarafından düzenlenen “Kısa Kısa Konuşmalar” serisinin 4. konuğu Yapımcı & Yönetmen Turan Kubulay olacak. Kubulay’ın yapımcılığını üstlendiği filmlerin gösteriminin ardından katılımcılarla kısa filmde yapım konusunun tartışılacağı etkinlik, 7 Aralık Pazartesi günü saat 16.30’da CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Asimov Teknoloji Kulübü Oryantasyonu, 7 Aralık Pazartesi günü saat 20.00’de CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜ İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen "MEKAN 2020 İç Mimarlık Öğrencileri Bitirme Proje Yarışması"nın Ödül Töreni ve Kolokyumu, 7 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 20.00'de Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜ Kültür Noktası, COVID-19 pandemisiyle yerleşkelere gelemeyen öğrencilerle etkileşimin arttırılması, okullarıyla olan bağın güçlü tutulması amacıyla “Şimdi ve Gelecekte Yaşam Kültürü Akademisi”ni düzenleyecek. TV Programı Yapımcısı ve Sunucu Hülya Aydın’ın moderatörlük görevini üstleneceği etkinlik programının ilk konuğu Psikolog & Yazar İlkim Öz olacak. Etkinlik, 8 Aralık Salı günü saat 13.00’te @kulturnoktasi Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası, öğrencilerin dijital öğrenme becerilerini geliştirmek amacıyla “Dijital Öğrenme Becerilerimi Nasıl Geliştiririm?” başlıklı webinar düzenleyecek. Kültür Noktası Birim Başkan Yardımcısı Mücella Ezgin’in konuşmacı olacağı etkinlik, 8 Aralık Salı günü saat 17.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, “Atıf Tarama Yöntemleri”, “Sobiad Atıf Dizininde Atıf Tarama”, “Sobiad Atıf Dizinini Veri Tabanı Olarak Kullanma” konu başlıklarının konuşulacağı “Sobiad ile Akademiyi Keşfedin” başlıklı webinar düzenleyecek. Sobiad Eğitim Uzmanı Sabahattin Oluk’un konuşmacı olacağı etkinlik, 9 Aralık Çarşamba günü saat 14.00’te Cats Sanal Kütüphane platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü, 2020-2021 Güz Yarı Yılında dünyanın ünlü mimarlarını öğrencileriyle ve mimarlık ortamıyla online buluşturmaya devam ediyor. Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden çevrimiçi düzenlenen konferans dizisinin üçüncü ve dönemin son konuğu “Kraliyet Akademisyeni” olarak da bilinen İngiliz Mimar&Akademisyen Ian Ritchie olacak. Etkinlik, 9 Aralık 2020 Çarşamba günü saat 20.00’de “Işık Mimarın Rüyası, Gölge ise Biçimi” başlığıyla gerçekleştirilecek.

Online

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü, 2020-2021 Güz Yarı Yılında dünyanın ünlü mimarlarını öğrencileriyle ve mimarlık ortamıyla online buluşturmaya devam ediyor. Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden çevrimiçi düzenlenen konferans dizisinin üçüncü ve dönemin son konuğu “Kraliyet Akademisyeni” olarak da bilinen İngiliz Mimar&Akademisyen Ian Ritchie olacak. Etkinlik, 9 Aralık 2020 Çarşamba günü saat 20.00’de “Işık Mimarın Rüyası, Gölge ise Biçimi” başlığıyla gerçekleştirilecek.

Online

Girişimcilik Bölümü, öğrencilerimizin yurt dışı eğitim ve iş bulma konusundaki vizyonlarına katkı sağlamak amacıyla “Kanada’da Girişimcilik ve Eğitim” başlıklı e-seminer düzenleyecek. World17 Yatırım ve Danışmanlık Firması Yönetim Kurulu Başkanı Adam Evren Garipoğlu’nun konuşmacı olacağı etkinlik, 10 Aralık Perşembe günü saat 13.00’te Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜ Kültür Noktası, COVID-19 pandemisiyle yerleşkelere gelemeyen öğrencilerle etkileşimin arttırılması, okullarıyla olan bağın güçlü tutulması amacıyla “Şimdi ve Gelecekte Yaşam Kültürü Akademisi”ni düzenleyecek. TV Programı Yapımcısı ve Sunucu Hülya Aydın’ın moderatörlük görevini üstleneceği etkinlik programının ikinci konuğu Oyuncu Arsen Gürzap olacak. Etkinlik, 10 Aralık Cuma günü saat 13.00’te Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İKÜ Meslek Yüksekokulu, öğrencileri bilgilendirmek amacıyla “Dijitalleşen Dünyanın Dijital Bankacılığı” başlıklı e-seminer düzenleyecek. Aktif Bank Perakende Dijital ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Betügül Toker’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 10 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Asimov Teknoloji Kulübü, öğrencilere bilgi vermek amacıyla “21. Yüzyıl Becerileri” başlıklı webinar düzenleyecek. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü akademisyenlerimizden Prof. Dr. Ertuğrul Eriş’in konuşmacı olacağı etkinlik, 10 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

20-21 Güz YY Yarıyıl Sonu Sınav Prog. UNITIME giriş Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Güz YY Dersten Çekilme Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

Beslenme ve Diyetetik Bölümü, “Toplumda Beslenme Durumunun Saptanması” dersi kapsamında beslenme durumunun değerlendirilmesi için kullanılan BeBiS yazılımı ile ilgili bilgi vermek amacıyla e-seminer düzenleyecek. Diyetisyen Ramazan Balbay’ın konuşmacı olacağı etkinlik, 11 Aralık Cuma günü saat 14.00’te CATs Meetings üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenleyecek. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 11 Aralık Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

İletişim ve Tasarımı Bölümü, yeni medya kavramının gelişimi ve özelliklerinin ele alınacağı “Sosyal Medya ve Etik” başlıklı bir e-seminer düzenleyecek. Sabah Gazetesi Yazarı Ferhat Ünlü’nün konuşmacı olacağı etkinlik, “Medya Etiği” dersi kapsamında 13 Kasım Cuma günü saat 09.00’da CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Ek Süre Hakkı Kazanmış Ön lisans Öğrencileri için GÜZ Yarıyılı (1. Yarıyıl) Sonu 1.ve 3. Sınav Hakkı Başvuruları Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Güz YY Dersten Çekilme Danışman Onayı Son Gün

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Kültür Noktası, COVID-19 pandemisiyle yerleşkelere gelemeyen öğrencilerle etkileşimin arttırılması, okullarıyla olan bağın güçlü tutulması amacıyla “Şimdi ve Gelecekte Yaşam Kültürü Akademisi”ni düzenleyecek. TV Programı Yapımcısı ve Sunucu Hülya Aydın’ın moderatörlük görevini üstleneceği etkinlik programının üçüncü konuğu Animasyon Yapımcısı ve Karikatürist Varol Yaşaroğlu olacak. Etkinlik, 15 Aralık Salı günü saat 13.00’te @kulturnoktasi Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Ek Süre Hakkı Kazanmış Ön lisans Öğrencileri için GÜZ Yarıyılı (1. Yarıyıl) Sonu 1.ve 3. Sınav Hakkı Başvuruları Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenleyecek. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 18 Aralık Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası, öğrencilerimizi sanal ortamda bir araya getirerek dijital araçlar yardımıyla tanışma-kaynaşmalarını sağlamak ve geri bildirimler almak amacıyla “Üniversite Kültürü (Sanal Kampüs Aktivitesi)” başlıklı bir e-seminer düzenleyecek. Kültür Noktası Birim Başkan Yardımcısı Mücella Ezgin’in konuşmacı olacağı etkinlik, 18 Aralık Cuma günü saat 17.00’de CATS platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası, öğrencilerimizin yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmek amacıyla bir atölye düzenleyecek. Kültür Noktası Birim Başkan Yardımcısı Mücella Ezgin’in eğitmenliğinde yapılacak etkinlik, 18 Aralık Cuma günü saat 17.00’de CATS platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

20-21 Güz YY Sınav Prog. ORİON giriş Başlangıç

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Güz YY Kayıt Dondurma İstekleri Son Gün

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ Kültür Noktası, COVID-19 pandemisiyle yerleşkelere gelemeyen öğrencilerle etkileşimin arttırılması, okullarıyla olan bağın güçlü tutulması amacıyla “Şimdi ve Gelecekte Yaşam Kültürü Akademisi”ni düzenleyecek. TV Programı Yapımcısı ve Sunucu Hülya Aydın’ın moderatörlük görevini üstleneceği etkinlik programının dördüncü konuğu Yönetmen Can Soysal olacak. Etkinlik, 23 Aralık Çarşamba günü saat 13.00’te Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

20-21 Güz YY Sınav Prog. ORİON giriş Bitiş

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Önlisans - Lisans kontenjan önerilerinin Rektörlüğe arzı Son Gün ( ÖİDB- Otomasyon Birimi)

Ataköy Yerleşkesi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası), düşünülmeyeni düşünerek sorgulamadan sonuca ulaşmanın yollarını tartışmak amacıyla “Matematik Felsefesi ve Düşünce Atölyesi”ni düzenleyecek. Bilişim&Yönetim Danışmanı Numan Aydınoğlu tarafından verilecek eğitim, 25 Aralık Cuma günü 16.00-18.00 saatleri arasında CATS üzerinden gerçekleştirilecek.

Online

YILBAŞI

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Güz YY Derslerin Bitişi

Ataköy Yerleşkesi

Final Sınavı Programlarının ORION Girişi için Son Tarih

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Güz YY Yarıyıl Sonu Sınavları Başlangıç

Ataköy Kampüsü Ataköy Yerleşkesi - Arka Bahçe

20-21 Bahar YY ders Prog. UNITIME giriş Başlangıç

Ataköy Kampüsü Ataköy Yerleşkesi - Arka Bahçe

Ek Süre Hakkı Kazanmış Ön lisans Öğrencileri için GÜZ Yarıyılı (1. Yarıyıl) Sonu 1.ve 3. Sınav Hakkı Başlangıç

Ataköy Kampüsü Ataköy Yerleşkesi - Arka Bahçe

20-21 Bahar YY DSÜ görevlendirme Son Gün

Ataköy Kampüsü Ataköy Yerleşkesi - Arka Bahçe

Ek Süre Hakkı Kazanmış Ön lisans Öğrencileri için GÜZ Yarıyılı (1. Yarıyıl) Sonu 1.ve 3. Sınav Bitiş

Ataköy Kampüsü Ataköy Yerleşkesi - Arka Bahçe

Ders Dönemi Sonu

Ataköy Yerleşkesi

Final Sınavları Başlangıcı

Ataköy Yerleşkesi

Final Sınavı Notlarının Giriş Başlangıcı

Ataköy Yerleşkesi

20-21 Güz YY Yarıyıl Sonu Sınavları Bitiş

Ataköy Kampüsü Ataköy Yerleşkesi - Arka Bahçe